Pracownicy

KIEROWNIK Zakładu: dr hab. prof. UwB Violetta Wejs-Milewska

 

Od ponad 20 lat zajmuje się literaturą polską krajową i emigracyjna powstałą między 30. a 70. r. XX w., rozpatrywaną interdyscyplinarnie pod kątem antropologii pogranicza kultur oraz problemów psychospołecznych w sytuacji wyobcowania, ze szczególnym uwzględnieniem casusu emigracji niepodległościowej po 1939 r., a także literaturą dokumentalną, publicystyką, historią radia.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

dr hab. Anna Nosek

Od 14 lat prowadzi badania z zakresu literatury polskiej (przełomu XIX i XX wieku), a w szczególności – literatury dla dzieci i młodzieży, biblioterapii oraz czytelnictwa. W swych interdyscyplinarnych zainteresowaniach łączy literaturoznawstwo z bibliotekoznawstwem oraz pedagogiką, które są nieodłącznymi elementami badań nad piśmiennictwem dla niedorosłych czytelników.

dr Katarzyna Zimnoch

Historyk, bibliotekoznawca. Zajmuje się badaniami z zakresu historii książki, prasy, bibliotek i instytucji wydawniczych w kontekście przemian cywilizacyjnych. Jest autorką monografii z zakresu historii regionalnej (Wieś Zimnochy w świetle tradycji historycznej od XV do XX w., Białystok 2006), artykułów dotyczących historii książki i bibliotek (m.in. Książka na pograniczu Korony i Litwy w epoce nowożytnej. Rekonesans badawczy;